O mnie

Fotografią zawodowo zajmuję się od 1995 roku. Specjalizuję się w zdjęciach ludzi i wszystkiego, co z nimi związane. Interesuje mnie świat, który mnie otacza i który staram się uchwycić w swoim stylu.

Wszystko zaczęło się od fascynacji filmem, historią i podróżowaniem, co w naturalny sposób zaowocowało chęcią dokumentowania zwiedzanych przeze mnie miejsc, gdy byłem jeszcze studentem archeologii. Od zawsze pasjonowała mnie muzyka przede wszystkim: blues, jazz i muzyka improwizowana, a splot niespodziewanych wydarzeń pozwolił mi na uwiecznianie koncertów najpierw na negatywie fotograficznym a od 2004 roku głównie już przy użyciu aparatu cyfrowego. Uwielbiam ukazywać zarówno emocje towarzyszące wykonawcom jak również sposób przeżywania dźwięków przez ich odbiorców.

Zdobyte doświadczenie w fotografii koncertowej zaowocowało cyklem „My friend jazz”, którego częścią były wystawy „Ladies on tour”, „NAKED IN THE CITY„, „FRISCO – San Francisco znane i nieznane” i „My Friend, Jazz”. Projekt był konsekwencją mojej dwudziestopięcioletniej pracy fotograficznej pod różnymi scenami koncertowymi Europy. Poziom muzyczny, który prezentują uchwycone przeze mnie panie, ich wyjątkowość, wdzięk, umiejętności a także prawdziwa pasja, sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie. Od momentu pojawienia się na scenie zachwycają i jeszcze długo nie pozwolą o sobie zapomnieć.
Wśród bohaterek „Ladies on tour” znalazły się między innymi Alicia Keys, Candy Dulfer, Carla Bley, Caroline Henderson, Cassandra Wilson, Diana Krall, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Randy Crawford, które zostały sfotografowane w ostatnich dziesięciu lat.

W 2019 r. moje zdjęcie zdobyło Grand Prix w konkursie MK Jazz Foto (Konkurs fotograficzny im. Marka Karewicza).

James Carter Quartet The Flying Particles
Festiwal Jazz na Starówce Warszawa

Stale poszukuję inspiracji, uwielbiam tworzyć oraz uwieczniać wszystko, co mnie otacza, porusza i zaciekawia. Nawiązując współpracę z klientami, staram się za każdym razem spojrzeć na dany temat w sposób kreatywny, indywidualny, jednocześnie uwydatniając naturalne piękno fotografowanej osoby lub miejsca.

Moimi wielkimi pasjami oprócz fotografii są podróże, historia i film. Miałem przyjemność i szczęście współtworzyć i współorganizować m.in. Międzynarodowy Przegląd Filmów Amatorskich i Niezależnych „Jutro Filmu”, Ogólnopolski Przegląd Diaporam „Diapoteka”, Raport i konferencję „Samorząd 3.0”, I i II Obywatelski Kongres Samorządowy. Jestem również członkiem think-tanku „Forum od-nowa”, który ma na celu wprowadzanie zmian systemowych w Polsce.

Podróżuję żeby poznać świat, ale także, by po powrocie w świeży sposób spojrzeć na najbliższe otoczenie, w którym żyję na co dzień.

Jeśli poszukujesz fotografa, który oddaje się swojej pracy z pasją i sercem, zapraszam serdecznie do kontaktu. Wypełnij poniższy formularz kontaktowy bądź zadzwoń do mnie 601 408 155.